Online Diyetisyen


Online Diyetisyen

Online diyetisyen hizmeti son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu durum online diyetisyen hizmetinin beraberinde önemli kazanımları getiriyor olmasından kaynaklanmaktadır. Vücudunun ihtiyaçlarını göz önüne alarak ideal kilolarına sahip olmak isteyen kişiler online hizmetler sayesinde diyetisyene gitmeden bu hizmetleri bulundukları her yerde alabiliyor. İdeal kilosunu hedeflemiş olan erkek ve kadınların;

  • Boy
  • Cinsiyet
  • Mevcut kilo
  • Fiziksel aktivite düzeyi
  • Sosyo ekonomik durumu
  • Bazal metabolizma hızı
  • Yağ yüzdesi

Göz önüne alınarak diyetisyen tarafından kişilere özel takipli beslenme programları düzenleniyor. Detaylı vücut analizlerinin sonrasında oluşturulmuş olan diyet programları sayesinde kişiler hedeflerine kolayca ulaşabiliyor. Program listeleri düzenli ve doğru şekilde uygulandığında ve egzersiz programları ile de desteklendiğinde sağlıklı ve kalıcı kilo verebilmek mümkün oluyor.

Takipli şekilde gerçekleştirilen online diyet programları sayesinde kilo almak ya da kilo vermek isteyen danışanlar ideal kilolarına kolaylıkla ulaşabiliyor. Laktasyon döneminde bulunan kişiler, hamilelik sürecinde olan kişiler ve herhangi bir metabolik rahatsızlığı bulunan kişiler online diyet hizmeti alabiliyor. Ayrıca obezite cerrahi sonrasında beslenme süreçleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyen kişiler de bu hizmetlerden faydalanabiliyor. Sporcu beslenmesi ile alakalı bilgi sahibi olup daha kaliteli yaşam standartlarına erişmek isteyen kişiler de bu teknoloji sayesinde hedeflerine ulaşıyor.

Haftalık olarak kişilere özel diyet programları hazırlayan diyetisyen danışanın gün içerisinde yemiş olduğu öğünleri yakından takip ediyor. Daha sağlıklı olan ve daha düşük kalorilere sahip öğün tercihleri ne anlatıyor. Bu sayede ise yeni bir yaşam tarzına sahip olmasına yardımcı oluyor. Genel olarak ise beslenme alışkanlıkları ile kendinizin kontrol edebileceği yepyeni bir yaşam şekline geçmeniz diyetisyen tarafından planlanıyor.

Haftalık kilo kontrolleriniz de online diyetisyen sayesinde yapılabiliyor. Danışanın sosyoekonomik ve kültürel değerleri göz önüne alınarak çeşitli özelliklere sahip yiyecek ve içecek tarifleri de online diyetisyen tarafından gönderiliyor. Danışman ile danışan görüşmeleri e-mail, SMS, Skype, Messenger, WhatsApp gibi birçok online araçlar vasıtası ile yapılıyor. Online diyetisyen hizmetleri günümüz koşullarında etkili bir düzeyde gelişim göstermektedir.

Online Diyetisyen Hizmeti Nasıl Alınır?

Online Diyetisyen Hizmeti Nedir?

Yoğun çalışma hayatından kaynaklı olarak ya da herhangi bir başka nedenden dolayı kendilerine ayıracak özel vakitleri bulunmayan kişiler online diyetisyen hizmeti sayesinde ulaşmak istedikleri kilolara ulaşabiliyor. Çalışanlardan beklentilerin artması sebebiyle uzayan mesai saatleri kişilerin kendilerine vakit ayıramamasına neden oluyor. Trafik yoğunluğu bir yerden bir yere ulaşmayı zorlaştırıyor hatta neredeyse imkânsız kılıyor. Kendisine yeterince vakit ayıramayan kişiler ve diyetisyen randevusu oluşturmakta problemi bulunan kişiler takipli online programlar sayesinde diyet desteği alarak sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanıyor.

Online diyet hizmeti alırken online diyet koçluğu da alabilirsiniz. Diyet esnasında egzersiz ihtiyacınız varsa egzersiz yapmanız için gerekli metotlar diyetisyenler tarafından sunulur. Diyet yaparken pek çok hasta kendini kısıtlanmış ve mutsuz hisseder. Online diyet koçluğu sayesinde diyetisyen sizi bu durumdan kurtaracak daha mutlu ve huzurlu olmanızı ortam yaratacaktır. Diyet listeleri ve diyet takip protokolü kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Diyette amaç fazla yağ kaybı. Bu sebeple her besin grubu diyet listesinde yer alıyor ve çeşitli tarifler ile liste destekleniyor.

Online Diyetisyen Hizmeti Nasıl Alınır?

Mesaj, telefon ya da e-mail yolu ile sağlanan iletişimin ardından diyetisyenin size yöneltmiş olduğu sorular sizi tanımasına fayda sağlar. Günlük yaşantınız, metabolik rahatsızlıklarınız ya da almış olduğunuz kalori miktarlarınız hakkında bilgi sahibi olarak metabolizmanıza uygun beslenme programları hazırlanacaktır. Bu programları uyum sağlayacağınız sürelerde aranacaksınız. Uyum süreçleriniz diyetisyeniniz tarafından değerlendirilecektir.

Telefon ile yapılan komşuluk seansları ve motivasyon görüşmeleri ile diyete olan motivasyonunuz daha da artacak. Bu sayede belirlemiş olduğunuz hedefleriniz için engelleri diyetisyeniniz ile beraber aşacaksınız. Diyetisyeniniz ile yapmış olduğunuz görüşmeler sayesinde diyete motivasyonunuzu arttıracak durumlar belirlenecektir. Olmak istediğiniz kiloya ulaşabilmeniz için gereken yol haritası çizilecektir.

Online Diyetisyen Hizmeti Neden Önerilir?

Online diyetisyen hizmeti sayesinde danışanların takibi daha kolay yapılır. Motivasyonları sürekli üst düzeyde tutulur. Danışmanın danışanını ve danışanın da kendisini daha rahat kontrol etmesine hizmet eder. Hangi ilde bulunursanız bulunun telefon ve internet aracılığı ile diyetisyeninize online şekilde erişim imkanı elde edersiniz. Bu sebeple son yıllar içerisinde diyetisyenlik hizmeti online olarak daha fazla öneriliyor ve daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor.

Diyetisyeniniz uygulanan program itibari ile yemek yemeniz gereken vakitleri planlayıp bu vakitleri size bildiriyorsa diyet süreciniz daha kolay olacaktır. Kahvaltı, ara öğün, öğle vakti ve akşam yemekleri vakitlerinde diyetisyenlerin size geri bildirimde bulunacaktır. Online diyetisyen hizmetlerinin önerilmesi etki eden bir başka sebep ise bu öğünleri fotoğraflayarak diyetisyene atabilmeniz ve daha detaylı bilgi sahibi olabilmenizdir.

Hem günlük koşturmacalardan ya da herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle vakit bulamayan kişiler istedikleri zaman içerisinde diyetisyen hizmeti alabiliyor. İstediğiniz zaman ulaşabilme avantajı sunan bu hizmetler sayesinde hedeflemiş olduğunu sağlık durumlarına ve hedeflemiş olduğunuz kilolara daha kolay ulaşım sağlayabileceksiniz.

Online Diyetisyen Hizmeti Alırken Dikkat Edilecekler

Yaşadığımız hayatın durumları düşünüldüğünde online diyete olan rağbet gitgide artış gösteriyor. Ancak online diyetlerin listelerinin güvenirliğine dikkat etmek gerekiyor. Online diyetisyen hizmeti alırken sosyal medyada paylaşılmış olan hasta bilgilerinin etik olmadığı bilinmeli. Uygulanması gereken her diyet kişiye özeldir. 87 kiloya sahip olan iki kişinin kilo vermesi için gerekli olan besinler farklılık gösterir.

Pandemi oluşması sebebiyle sosyal medya ortamlarında pek çok sayıda diyetisyen çeşit çeşit online diyet listeleri yayınlıyor. Hazırlanmış olan bu beslenme programlarının güvenirliği düşüktür. Çünkü online diyet programları kişilerin ihtiyaçlarına göre ve sağlık durumlarına bağlı olarak hazırlanmalı. Diyetisyenin yapmış olduğu kan tahlilleri sonucunda kişinin vücut ihtiyacı belirleniyor ve hedeflemiş olduğu kilo durumuna bağlı liste hazırlanıyor.

Diyetisyenler sosyal medya üzerinden kişilerle yapmış oldukları görüşmeler neticesinde ölçüm kayıtlarının ya da öncesinin sonrasının paylaşımlarını yapıyor. Hasta mahremiyeti açısından böyle bir şey yapmak doğru değil. Diyetisyen danışan kişilerden hizmetleri karşılığında ödemeler alıyor. Buna bağlı olarak bireyin kan bulguları, ileri yaş grubu olması, çocuk veya Ergen olması, kronik hastalıkları bulunması, menopoz olması, kanser olması, hamile veya emzirme gibi özel durumlarının bulunması kişiye özel diyet listelerinin hazırlanmasına sebebiyet veriyor.

Fiziksel aktivitesinin kısıtlı olması ya da engelli olması, cinsiyet faktörüne göre değişen alması gereken günlük enerji, vitamin ve mineraller, protein büyük farklar gösteriyor. Bu sebeple kişiye özel olarak hazırlanmış beslenme programları sonrasında davranış değişikliğini kazandır alabilmesi için danışana özel zamanlar aralığında programlar yapılmalı. Takipli online diyet ya da yüz yüze yapılmış olan randevular ile ölçümler ile kan bulguları detaylı şekilde incelenmeli.

Kişinin nasıl ve ne şekilde beslenmesi gerektiği detaylı şekilde anlatılmalı. Sonuç olarak bazı diyetisyenlerin sosyal medyada yayınlamış oldukları diyet listelerine aldanarak sağlığınızdan olmayın. Online diyetisyen tercihlerinizde dikkatli bir araştırma sürecini yakından takip edecek olursanız, tam da aradığınız kalite standartlarında bir hizmeti alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.